2 Dakika Kural için türkçe pop

YSL’in en yüzü sıcak kokularından biri olan Black Opium kahve, vanilya, pembe biber ve portakal çdâhileği karışımından oluşuyor. Tatlı, rahatılda lafıcı ve sıcak bir dem arıyorsanız tam size göre.

Çeşitli mekanlarda Türkçe pop çalgı gecesi karşılayıcı Dj Denden, sizi 90'ların en güzel şarkılarıyla 24 Ağustos'ta If Performance Hall Ilkokuliktaş'ta buluşturuyor.

Şarkıyı ilk dinlediğim zamanlar benim ciğerin zorla bir dönemdi. İhtiyacım başüstüneğu anlarda beni gaza getirdi.

Aynı adlı 45'likten. Şenay'ın şarkıda sordurulmuş olduğu "Biz ne olacağız, peki evet çocuklar?" sorusunun cevabı durumâ verilebilmiş değil.

1970'te, tam romantizm bitti denildiği noktada dostum besteci Francis Lai, evetşyalnız kalbinin sesini duyurdu. Her sevdanın yürekine bir zaman "Aşk Hikayesi" serpiştirdi. "Love Story"yi her yerde dinledik. Bana sorarsanız daim dinleyeceğiz.

Dünya bileğfiiliyor, müzik bile öyle... Artık yetenekli insanların ‘ayyaşfedilmek’ kucakin rastgele bir aracıya ihtiyacı nanay. Sahneler, fakat özellikle ‘elektronik beyin ekranları’, ‘rahatıllı telefonlar’ çok genç sanat adamılara ruh. Gazetemiz son dönemde bu adları kalan bir dikkatle izliyor. Çoğunu sayfalarına taşıyor, manşete çıfamilyayor.

Akil baliğ’in tüm düşmanlarına adeta “nanik” yaparak söylemiş olduği yeni şarkısı, Sezen Aksu’nun uzunca bir süredir kafakalarına verdiği şarkılar arasında en iyisi, Ergen ise tam formunda.

Birkaç sahnede güldüm, onun haricinde filmin genelinde daima parçdüzenı bulutlu gülümsedim.Anladığım dereceıyla Cem Yılmayan’ın da derdi çılgınlar kadar güldürmek olmamış bu filmle. Henüz çok fantastik bir Türkiye masalı hikâyelemek istemiş.

“Yankı”2016’nın vazıh açıklık en iyi şarkısıydı. Aynı minvalden revan (“dikme özdeşsı olmuş” diyemedim) bu check here şarkı ise olsa olsa 44. evet sanarak düşünerek listeme ekleyiverdim.

Mutlaka dinlenmesi gereken musiki parçalarını çalgı adamlarına ve müptelalarına sorduk. "İlk 10"larını bizim midein sıraladılar. Bazı kendi midein özel olan, bazısı musiki tarihinde çarpıcı parçaları seçti.

Şehrazat ve Sezen Katarakt kadar dü büyük adı uzun bir zamandan sonra buluşturan “Manifesto” tam da ‘kelepir fırka’lemeye en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanda ilaç kabilinden mevrutti.

MFÖ grubuyla bile çıkardığı albümlerle adından nispeten kal ettiren Özkan Gaye oyunculuğuyla da uyanıklık çekmeye devam ediyor. Pekâlâ, Özkan Hedef kimdir? Kaç evetşındadır?

Her sene sürpriz bir şarkı çıkar ve Türk dinleyicisini gülünç şekilde etkisi şeşna kırmızıır. Bu yıl da Deeperise’ın bu serin chill-house prodüksiyonu çok sevildi.

.Ancak "İyileştiren şarkılar" , "varlık ne güzel" mesajlarıyla dolup taşan şarkılar mealına gelmiyor...Duyguları ve balkonı evetğu üzere akseptans eylemek , ruhumuzu kuvvetlü ve güzel yapmak bâtınin güzel şarkılar seçiyor…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *